Відсутність електрики у будинку може стати серйозною проблемою. Якщо збій триває лише кілька хвилин, ви можете навіть не помітити його. Однак при обриві високовольтних ліній ремонт триватиме кілька годин. Не виключено, що багато українських міст очікує багатоденне відключення електроенергії. Саме тому варто убезпечити себе від подібних ситуацій та подбати про аварійні джерела живлення. Як підготуватись до відключення електрики?

переносна електростанція

Причини відсутності електрики

Причини виходу з експлуатації електричної мережі можуть бути різними. Найчастіше це ураган, що обриває лінії електропередач, а також інші атмосферні фактори. Перенапруги, що виникають при цьому, «підхоплюються» електростанцією або трансформаторною станцією. Якщо вони надто великі, автоматичні запобіжні пристрої відключають струм.

На щастя, енергетичні мережі влаштовані таким чином, що доповнюють одна одну з різних боків. Тому перед ремонтом розірваної лінії починається передача енергії від іншої станції. Ось чому ми маємо справу з відключення електроенергії на кілька годин. Винятком можуть бути невеликі міста, розташовані серед великих лісових масивів та близько до кордону країни. У такій ситуації альтернативної лінії немає і відсутність електрики може зберігатися тривалий час.

Немає електрики у будинку – наслідки

Відсутність електрики може спровокувати легку паніку. Ми дуже прив’язані до електроприладів та інтернету. Таким чином, неможливість скористатися благами цивілізації може спричинити занепокоєння.

Основним наслідком відключення електрики є темрява. Тому до того, як згасне світло, визначте в будинку місце, де ви зберігатимете ліхтарики, свічки та запальничку. Місце має бути знайоме всім домочадцям і легко виявлятись у повній темряві.

Якщо збій триває більше кількох годин, можуть виникнути проблеми з приготуванням та зберіганням продуктів у холодильнику та морозильній камері. Звичайно, за один день продукти в морозильній камері ще не повністю розморозяться. Однак пам’ятайте, що в цей час не можна провітрювати квартиру та кілька разів відкривати холодильник чи морозильник. Люди, які мають індукційну плиту, не зможуть приготувати їжу.

Переносна електростанція

Маючи таке обладнання, ви можете забезпечити себе електроенергією для основних пристроїв, таких як холодильник, телевізор, ноутбук, телефон та ін. Ефективні та зручні портативні електростанції добре себе зарекомендували і мають цілу низку вигідних переваг:

  • вихід змінної напруги 230, 50 Гц, 500 Вт;
  • за постійною напругою 12В/5А;
  • USB-роз’єми для заряджання;
  • вхід для сонячних панелей та автомобільного адаптера;
  • бездротова зарядка та багато іншого.

Крім цього, інженери-розробники подбали, щоб мобільна станція була не тільки універсальною, а й компактною та легкою. Завдяки таким характеристикам обладнання можна брати з собою в туристичні походи, на рибалку або сімейний відпочинок на природі.

Генератори на рідкому паливі

Ще одним аварійним джерелом живлення для вашого будинку може стати генератор. Він дозволяє отримати струм із такою ж напругою, як у домашній розетці. Для його експлуатації потрібний бензин або дизельне паливо. Недоліки – працює техніка досить голосно, а також виділяє вихлопні гази.

Однак, якщо у вас є відповідні умови для використання агрегату, варто розглянути цей варіант. Його головна перевага – мобільність. Ви можете використовувати його вдома, на ділянці або для роботи на вулиці. Вам потрібний лише запас палива у відповідній каністрі.

Читайте також: Електричні генератори Матарі – якісна техніка від японського виробника.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here