Розглянемо два матеріали, які використовуються у будівництві – плівка поліетиленова з вторинної сировини та чорна будівельна плівка. В чому між ними різниця, адже обидва матеріали активно застосовуються в ремонті і оздоблювальних роботах? Порівняння цін, застосування вторинки та будівельної плівки та поради щодо використання від sad-ogorod.in.ua.

Вторинна VS чорна будівельна – в чому різниця?

У виготовленні обидва варіанти випускаються у форматі напіврукава, тобто –  розрізані з одного боку, або рукавом. У формі рукава для розсади чорну і білу плівку 40 мікрон закуповують в бобінах при вирощуванні розсади квітів, баштанних культур і томатів.  Ширина бобіни 80 мм, 100 мм, 120 мм і 150 мм

Садові центри використовують чорну плівку від 80…120 мкм.

Чорна плівка для басейнів і покрівлі використовують як ізоляційний матеріал, а також укладають під плитку, ламінат або паркет, як вологозахисний шар.

Чорна плівка

Вторичка 60-100 мікрон закуповується бджолярами для укриття вуликів від дощів і вітру. Тепло всередині вулика зберігається в рази краще, що впливає на кількість меду і здоров’я бджіл.

Між цими товарами багато спільного. Вторинка і будівельна використовуються:

  • для вирощування овочів;
  • прогрівання грунту ранньою весною;
  • для упаковки;
  • в ізоляційних і покрівельних роботах;
  • для ремонту і будівництва;
  • для укриття матеріалів від вологи.

пливка для будівництва

120, 150 і 200 мікрон – категорії підвищеної міцності, незаменим в малярних, штукатурних і фасадних роботах.

Факт: щільність в мікронах впливає тільки на стійкість від порізів і подряпин. На строк служби під сонцем товщина ніяк не впливає.

Біла первинна, яка також користується попитом у фермерів, – краще пропускає сонячне світло та краще підходить для вирощування рослин. Поліетиленом із вторинної сировини, а також білої первинної, роблять парники на дугах при вирощуванні полуниці, зелені, гарбуза, дині та кавуна.

Що вибрати – будівельну, білу або вторинну?

В цілях економії беззаперечним лідером серед всіх типів поліетилену, є вторинка.

поліетилен

Порівняємо ціну за 1 погонний метр при щільності 60 мікрон:

  • вторинна – 6,16 грн;
  • чорна, будівельна – 7,16 грн;
  • біла, первинна – 8,73 грн.

Всі перераховані типи НЕ мають у складі добавок, що захищають від сонця. Середній термін служби такого матеріалу – 1 сезон.

Багато цікавляться: «Як купити плівку дешево в Україні?»

Відповідь: Вигідніше замовляти плівка з вторинної сировини в рулонах оптом. Наприклад, якщо вам потрібна теплична плівка 80 мкр з вторинної сировини, вартість 1 рулону – 828 грн. При замовленні від 4 рулонів ціна становить вже 808 грн на рулоні.

Довжина у рулонах: 50,100,150 і 200 метрів.

Вторинка для мульчування ґрунту при вирощуванні динь і кавунів просто незамінна. Укривають її на грунт, щоб запобігти перегріву і пересихання. Земля на баштанних грядках залишається рихлою, а волога довше зберігається та, як результат, – економія на поливі.

Огляд на нашому Youtube каналі Сад і Город:

Поліетилен чорного кольору ускладнює проростання бур’янів і швидше прогріває грунт перед початком посіву насіння в лютому-березні.

теплична плівка

Чорна будівельна краще прогріває грунт, за рахунок додавання до складу чорного барвника. Крім кольору чорна від вторинної – нічим не відрізняються.

Найчастіше для вирощування овочів і мульчування грунту використовують тепличну плівку з вторинної сировини 40 і 60 мікрон.

Висновок

Для максимальної економії коштів вторинка – вибір №1. Це універсальний матеріал, який знайде застосування на полі, на городі і в ремонтних роботах.

У будівельної – структура більш щільна, вона відмінно захищає від вологи при укладанні плитки, покрівлі, укриття сараю, деревини восени і взимку, а також для мульчування ґрунту від бур’янів.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here