Як підготуватися до покупки квартири?

Придбання 3-х кімнатної квартири у Івано-Франківську – відповідальний і непростий захід, щоб її вигідно купити, треба належним чином підготуватися.

Перш ніж перейти безпосередньо до процесу покупки, слід розповісти, як діяти, щоб не втратити гроші і нерви. Будь-яку відповідальну і складну справа не можна починати без підготовки: правильно проведена попередня робота полегшує таку задачу.

Хто буде займатися пошуком квартири?

Перше, з чим слід визначитися: хто буде займатися пошуком квартири і оформленням договору – ви або ріелтор? Обидва варіанти вимагають продуманого підходу і попередньої роботи.

На мій погляд, легше скористатися професійною допомогою, наприклад, нам потрібна продаж 3-х кімнатних квартир у Івано-Франківську, тому звернемося до головного офісу. Адже хороший ріелтор вчиться працювати роками і має відповідні навички. Але за свої послуги він бере певну плату, іноді досить пристойну.

В середньому послуги ріелтора на ринку варіюються від 2% до 6% від суми угоди (здійснюючи допомогу в продажу квартири). Однак, за підбір квартири, тобто допомогу в покупці, посередники беруть набагато менше: від 0,5% до 3%.

Як підготуватися до покупки квартири?

Незважаючи на те, що первинне житло коштує дорожче, даний варіант має багато переваг:

  1. «Юридична чистота» квартири. Первинне житло не має передісторії, у нього ще не було власників, а значить, на житлоплощі ніхто не прописаний і ніяких проблем з екс-господарями не виникне;
  2. Новизна квартири. У новобудовах зазвичай немає необхідності робити капітальний ремонт, модернізувати сантехнічні комунікації і т.д.
  3. Відносно невисока ціна. Ця перевага має місце в разі покупки квартири в споруджуваному будинку за договором пайової участі.
Від чого залежить ціна квартири і як не переплатити за неї?

Питання актуальне для всіх, навіть для заможних людей: ніхто не зацікавлений в зайві витрати, коли є можливість їх уникнути. Часто саме ціна виступає визначальним фактором рішення про покупку житла або, навпаки, відмови від угоди, отже, вельми важливими є два ключових питання:

  • Як вигідно купити квартиру і визначити, наскільки ціна відповідає реальним характеристикам житлоплощі?
  • В якій ситуації варто поторгуватися, а в який краще відразу дати згоду?

Дані питання вирішуються, безумовно, в індивідуальному порядку, але загальні критерії вибору все ж існують. Основні фактори ціноутворення – тип будинку, топографічне розташування об’єкта та наявність інфраструктури, поверховість.

В цілому в мегаполісах ціна окремої квартири в кілька разів перевищує її собівартість, тому методика оцінки житла заснована в першу чергу на аналізі пропозиції і попиту.

До слова, якщо вирішите зайнятися покупкою квартири самостійно і обійтися без посередників, тоді постарайтеся визначити, чи здатні ви самі врахувати всі можливі ризики при здійсненні угоди.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here