Лікування псоріазу допомагає тримати стан захворювання під контролем. Якщо ваші симптоми сильно виражені або погано піддаються лікуванню, то потрібно звернутися до дерматолога. Лікування залежить від типу і ступеня тяжкості псоріазу, а також від ураженої площі шкіри. Терапію починають з нанесення на шкіру кремів, а потім при необхідності переходять до більш сильних процедур.

кожные болезни

Для лікування псоріазу є багато дієвих методів, але визначити найбільш ефективне з них буває складно. Способи лікування діляться на 3 категорії:

  1. Місцеві — креми та мазі, які наносять на шкіру.
  2. Фототерапія — шкіра піддається впливу певних видів ультрафіолету.
  3. Системні — пероральні та ін’єкційні препарати, які діють на весь організм.

Найчастіше різні види лікування використовуються в комбінації. Недорогі ліки від псоріазу можна прідбаті даже зі знижками. Розглянемо різні методи лікування псоріазу. Місцеве лікування зазвичай призначають для псоріазу легкого та середнього ступеня тяжкості. Це креми та мазі, які треба наносити на уражені ділянки.

Пом’якшувальні засоби — емоленти

Пом’якшувальні засоби наносяться безпосередньо на шкіру, щоб зменшити втрату води і покрити її захисною плівкою. Якщо псоріаз легкої форми, в першу чергу призначають ці медикаменти. Основна перевага пом’якшуючих засобів — зменшення свербіння і лущення. Вважається, що деякі препарати краще діють на зволожену шкіру. Важливо почекати не менше 30 хвилин, перш ніж застосовувати лікування після пом’якшуючого засіба. Емоленти доступні у вигляді широкого асортименту продуктів, які можна купити без рецепта в аптеці або за призначенням терапевта.

Стероїдні креми або мазі

Стероїдні креми або мазі, місцеві кортикостероїди, зазвичай використовуються для лікування псоріазу легкого та середнього ступеня тяжкості на більшості ділянок тіла. Лікування знижує запалення, що уповільнює лущення шкіри і зменшує свербіж. Лікар може призначити більш сильні місцеві кортикостероїди, і їх слід використовувати тільки на невеликих ділянках шкіри або на особливо товстих ділянках. Будьте уважні — надмірне використання місцевих кортикостероїдів може призвести до витончення шкіри.

ліки від псоріазу

Аналоги вітаміну D

Креми-аналоги вітаміну D зазвичай використовуються разом зі стероїдними кремами або замість них при псоріазі легкого та середнього ступеня тяжкості, що вражає такі області, як кінцівки, тулуб або шкіра голови. Вони працюють, сповільнюючи ріст клітин шкіри. Також вони мають протизапальну дію. Прикладами аналогів вітаміну D є:

  • кальципотриол;
  • кальцитріол;
  • такальцітол.

Побічних ефектів дуже мало, якщо ви не вживаєте більше рекомендованої норми.

Інгібітори кальциневрину

Інгібітори кальциневрину, такі як такролімус і пімекролімус, являють собою мазі або креми, які знижують активність імунної системи і допомагають зменшити запалення. Іноді їх використовують для лікування псоріазу на чутливих ділянках, таких як шкіра голови, геніталії і складки на шкірі, якщо стероїдні креми неефективні. Ці ліки можуть викликати роздратування шкіри або відчуття печіння та свербежу при прийомі, але зазвичай це проходить протягом тижня.

Місцеві методи лікування допомагають контролювати стан, але варто враховувати, що може пройти до 6 тижнів, перш ніж з’явиться помітний ефект. Якщо у вас псоріаз шкіри голови, може бути рекомендовано поєднання шампуню і мазі.

Читайте также: Что такое псориаз?

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here